:: Vzhľadom s aktuálnemu predvianočnému obdobiu a aktuálnej vyťaženosti kuriérov Vám bohužiaľ niesme schopní garantovať dodanie do Vianoc :: Tovar expedujeme do 24 hod. od objednania ::

Cuba Serrano Lavado

Neohodnotené
 
 
Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom Skladom
Variant
Cena €6,25 €11,67 €21,67 od €6,25 bez DPH
€7,50 €14 €26 od €7,50    
Kategória Slovenské pražiarne
 
Ovocnosť
20%
 
Horkosť
55%
 
Kofein
40%
 
Acidita
25%
 
Použitie   Espresso
Chuť   tabak, karamel, oriešky
Zloženie 100% Arabica
Spôsob zberu ručný
Odroda Typica
 
 
Vhodnosť použitia
  Automatický kávovar   French press
  Pákový kávovar   Moka kávovar
  Filtrovaná káva   Tradičná príprava
 Káva Cuba Serrano Lavado je ocenená 1 hviezdou na prestížnej súťaži Great Taste Awards za rok 2019.

Nadmorská výška: cca 1100 – 1700 m.n.m.
Región: Sierra Maestra
Odroda: Typica
Spracovanie: Mokré


Cuba Serrano Lavado je káva s chuťovým profilom tabaku, orieškov a karamelu.

má krásnu krému ✓
výborne sa hodí s mliekom, čo potvrdili aj degustátori v Anglicku ✓
Vedeli ste?

Kto objavil kávu ako prvý?
Legendy vravia, že kávu objavil pastier oviec menom Kaldi v Etiópii niečo okolo roku 800. Ten videl svoje ovce pojedať divný krík plný kávových bobúľ a následne sledoval ich správanie. Ovce vraj dostali veľký náboj energie a v noci nedokázali zaspať. Pastier sa o svoje poznanie podelil s mníchmi a tí daný mýtus potvrdili. Kávové zrná ochutnali aj oni a tak celú noc mohli stráviť modlením. Slovo káva sa tak začalo šíriť svetom a dnes ju pozná snáď každý.

Predávkovanie kávou
Ak ste niekedy premýšľali nad samovraždou, aj káva je možnosť ako k tomu docieliť. Museli by ste však vypiť minimálne 30 šálok kávy vo veľmi krátkom čase, aby ste dostali smrteľnú dávku kofeínu. Ale úprimne dúfame, že žiadne takéto myšlienky vašou hlavou nebehajú. Na zdravie.

Kávičkári žijú dlhšie
Hlúposť? Nemyslíme si. Výskum pochádza z publikácií Harvard Health a dokazuje, že denné pitie kávy (asi tri šálky denne) je spájané s dlhšou životnosťou. Aby toho nebolo málo, znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky a Parkinsonovej choroby. Tak čo odporcovia kávy. Stále nemáte chuť tento „čarovný nápoj“.

Káva ako palivo budúcnosti?
Obrovský počet ľudí po celom svete používa kávu ako palivo každé ráno, aby nakopli svoje motory. A v priebehu niekoľkých rokoch by sme ňou mohli plniť aj naše autá. Ako je to len možné? Vedci dosiahli veľký úspech pri premene kávy na bionaftu. Ako to vyzerá, v dnešnom svete je možné naozaj čokoľvek a nič nie je do budúcna v vylúčené.

Arabica 100%
robusta 0%
Arabica (?)
Robusta (?)