:: Tovar expedujeme do 24 hod. od objednania ::

Ethiopia Bashasha Single Farm Speciality Natural Jimma

Neohodnotené
 
 
Dostupnosť Zvoľte variant VYPREDANÉ ( info o termíne naskladnenia na infolinke 0948 72 73 73 ) Skladom VYPREDANÉ ( info o termíne naskladnenia na infolinke 0948 72 73 73 )
Variant
Cena €7,50 €15 €26,67 od €7,50 bez DPH
€9 €18 €32 od €9    
Značka ReadyAfterCoffee, Malobošianska 861, 956 18 Bošany
Webová stránka značky wwww.readyafter.sk
Kategória Slovenské pražiarne
Záruka 1,5 roka
 
Ovocnosť
75%
 
Horkosť
30%
 
Kofein
40%
 
Acidita
65%
 
Použitie     Espresso, Filter
Chuť     lesné plody, slivka, čokoláda a nežný dotyk bergamotu
Zloženie 100% Arabica
Spôsob zberu ručný
Odroda Lokálne odrody
 
 
Vhodnosť použitia
  Automatický kávovar   French press
  Pákový kávovar   Moka kávovar
  Filtrovaná káva   Tradičná príprava
 Nadmorská výška: cca 2000 – 2150 m.n.m.

Región: Oromia regional state, Jimma

Odroda: Lokálne odrody

Spracovanie : Natural – suché


Ethiopia Bashasha Single Farm Speciality Natural je krásne ovocná káva s chuťovým profilom lesných plodov, slivky, čokolády a nežného dotyku bergamotu


Musa Aba Lulesa – výber drobného farmára z oblasti Bashasha Etiópsky farmári majú vďaka novým nariadeniam o káve otvorený celý trh s touto komoditou. V minulosti boli všetky súkromné ​​premývacie stanice poverené predajom kávy na Etiópskej komoditnej burze (ECX). Často to spôsobilo, že cena kávy sa nedala ustriehnuť a enormne narástla. Najväčší zisk si nechávali súkromné premývacie stanice a farmárom zostávalo minimum. Teraz však vďaka nariadeniam, môžu poľnohospodári predávať svoju kávu priamo dovozcom a iným kupujúcim. Stačí, keď sa farmár zaregistruje na úrade pre kávu a čaj a je im pridelené číslo SHF (Small Holder Farmmer), ktoré umožňuje sledovateť celú cestu kávy v každom procese až k cieľovému kupujúcemu. SHF číslo sa nachádza vo všetkých zmluvách a dokumentoch, aby sa zabezpečilo, že dostanú celú sumu, ktorú kupujúci zaplatil.

Káva, ktorou kúpou pomáhate Veľmi nás teší, že káva od Musa Aba Lulesa pomáha ďalej. Časť zo zisku bude použitá k zvýšeniu vzdelania a zlepšeniu zdravia dievčat v Etiópii prostredníctvom partnerstva s Girls Gotta Run Foundation.

GGRF ponúka dievčatám a ich rodinám vzdelanie namiesto skorého manželstva. Poskytujú im atletické štipendiá a to pre dievčatá vo veku 11 až 18 rokov. Každé štipendium umožňuje navšetovať strednú školu na jeden rok. Taktiež poskytuje zdravotnú starostlivosť pre ňu a jej matku, ako aj stravu, školské knihy a prístup k sociálnym zariadeniam. Tento program pomáha dievčatám získať dôležité životné zručnosti, ako sú plánovanie rodiny, finančná gramotnosť alebo schopnosť vybudovať fungujúci partnerský vzťah.

Pestovanie kávy v rodine Musa Aba Lulesa začal so 6 hektármi, ktoré mu daroval jeho otec, ktorý tiež pestuje kávu. Ked Musova káva začala byť medzinárodne uznávaná, zúčastnil sa kávovej konferencie v Ugande. Motivovaný touto skúsenosťou Musa aktuálne vlastní 40 hektárov pôdy určenej na pestovanie.

Musov ciel je pestovať a spracovať najkvalitnejšiu kávu sveta. Samozrejmosťou je udržiavanie aktuálnych a nákup nových premývacích staníc.

Arabica 100%
robusta 0%
Arabica (?)
Robusta (?)